bahco_a6710dm_55
bahco_a6710dm_55_2
bahco_a6710dm_55_3
bahco_a6710dm_55
bahco_a6710dm_55_2
bahco_a6710dm_55_3
BAHCO A6710DM-5.5 cardan spanner 1/4", twelve-sided, 5.5 mm
Key features according to our expert
  • Width across flats: 5,5 mm
  • Connection size: 1/4"
  • Connection profile: Inner square
  • Length: 30,5 mm
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314151756178
  • Supplier number: BAHCO A6710DM-5.5
Width across flats
5,5 mm
Length
30,5 mm
Length mm (l)
30.5 mm
Square drive width mm (d2)
12 mm
Socket width mm (d1)
8,4 mm
Weight g
15 g
Size mm
5.5 mm
Depth ball-bearing mm (t)
5,5 mm